bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

СтатіЦуценяЧого може боятися цуценя?

7 Вересня, 2022by admin

Отже, ви завели цуценя. Так, скоро він виросте, але те, яким саме стане ваш улюблений пес, залежить від вас. Від того, як ви дієте тут і зараз. Не слід забувати, що цуценята — ті самі діти. Вони пізнають світ, навчаються взаємодіяти як з іншими собаками, так і з людьми і, звичайно, можуть лякатися всього незнайомого.

Власникам не варто ігнорувати страхи цуценя, щоб потім не отримати дорослого собаку, який впадає в паніку від гуркоту грому, салютів або банального дзижчання пилососа. Так чого ж може злякатися ваше щеня і як подолати цей страх?

Види страхів

Маленькі цуценята бояться гучних звуків та нових предметів. Це не означає, що у собаки проблеми з психікою, хоча, на жаль, трапляється таке. У більшості випадків це означає лише те, що щеня поки що просто не стикалося з такими подразниками.

Однією з фобій у малюків може стати побоювання громадського транспорту та нових майданчиків. Якомога раніше почніть гуляти поруч із зупинками і їздити на машині. Постарайтеся ласкаво і послідовно показати вашому цуценяті все різноманіття міста.

Ще одним страхом може стати страх води. Навчіть цуценя плавати поступово, не треба кидати його у воду на глибину. Так, він швидше за все випливе на інстинктах, але навряд чи в майбутньому захоче скласти вам компанію під час запливів у річці чи озері.

Цуценя може боятися інших тварин. Спокійно знайомте його з тими побратимами, з ким безпечно спілкуватися, і привчіть обходити стороною небажаних незнайомців.

Як допомогти?

Отже, впала і розбилася чашка, і ваше маля з усіх лап біжить шукати захисту. Не нервуйте! І в жодному разі не лайте собаку. Найкраще сісти поруч із цуценям, показати йому уламки, спокійно і ласкаво вмовляючи не боятися. А потім ще раз гримнути чимось, погладжуючи вихованця. Ваше завдання — показати малюкові, що нічого страшного не сталося. Заохочуйте цуценя, якщо він на напівзігнутих лапах все ж таки вирішить підійти до страшного предмета і понюхати його. Нехай з третьої або з п’ятої спроби, але цікавість візьме гору, і ваш малюк захоче познайомитися з осколками, що налякали його.

У жодному разі не намагайтеся налякати цуценя тим, чого він вже злякався! Навіть якщо вам це здається смішним жартом. Таким чином, ви можете назавжди закріпити страх і втратите довіру собаки.
Також терпляче і уважно необхідно ставитися і до інших фобій, що виникають у цуценя. Наприклад, варто заздалегідь привчити щеняти до гучних салютів, не чекаючи, поки над вами під час вечірньої прогулянки у новорічні свята почнуть вибухати яскраві феєрверки. Найкраще записати салют на диктофон та включати запис під час прогулянки з малюком. Граючи і заохочуючи ласощами, привчайте його до нових звуків, включаючи спочатку мінімальну гучність, а потім поступово додаючи її.

https://whippet.in.ua/wp-content/uploads/2019/07/logo_orange.png
About
PO BOX Collins Street West
+2342 5446 67
Mon - Sun: 8AM - 8PM
Newsletter