bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

СтатіЯк привчити цуценя до прізвиська?

18 Вересня, 2022by admin

“Як ви яхту назвете, так вона і попливе”, – згадується пісенька з відомого мультика, коли мова заходить про імена. В даному випадку про прізвиська собак. Всім відомо, що дитинство наших чотирилапих друзів коротко, тому прізвисько для цуценя, якого ви берете в будинок, варто обрати відразу. І з перших днів постаратися привчити його відгукуватися на нове ім’я. Але як швидше і безпроблемніше це зробити?

Вибираючи ім’я собаці, потрібно пам’ятати, що прізвисько має бути коротким і звучним. Такий, щоб її легко і швидко можна було вимовити, привертаючи увагу вихованця. Звичайно, згодом можуть з’явитися зменшувально-пестливі прізвиська, різні переробки прізвиська. Але основне ім’я, на яке собака відгукуватиметься завжди, має бути легко сказаним.

Не варто називати собаку іменами людей: у громадських місцях, на прогулянках це може призвести до того, що поруч із цуценям можуть опинитися люди з таким самим ім’ям, і ситуація буде не дуже гарною. Ну і, звичайно, краще не вправлятися, фантазуючи, і не вигадувати «прикольне» ім’я, яке потім незручно озвучитиме в людному місці!

Клуби дають власникам рекомендації як назвати свого вихованця, але не варто забувати, що це саме рекомендації. Те, що буде вписано в паспорт собаки, може складатися навіть із 15 слів, але це зовсім не буде прізвисько, на яке ваш вихованець відгукнеться.

Хваліть!

Отже, цуценя вдома. І треба розпочинати привчання. Звертайте увагу, яким тоном ви вимовляєте ім’я собаки. Найкраще говорити лагідним, спокійним голосом, закріплюючи у маленького собаки позитивне сприйняття прізвиська.

Обов’язково хвалите цуценя, якщо при проголошенні прізвиська він реагує. Наприклад, підбігає до вас. Перший час, перш ніж щеня залишково засвоїти, як його звуть, до малюка краще завжди звертатися саме на ім’я. Жодних «малюк», «собачка» чи «цуценя», якщо ви не вирішили саме так назвати собаку. Не варто також привертати увагу щеняти свистом або прицмокуваннями. Все це буде ставити його в глухий угол і загальмувати привчання до імені, а також може створити опасность на прогулянках і ускладнити дрессування, адже увагу вашого собаки зможе привернути будь-який перехожий, просто посвистаючи або поцмокавши їй.

Корміть, підзиваючи

Цуценя досить швидко навчитися реагувати на своє прозвище, якщо за проголошенням імені піде приємне спілкування або їжа. Отже перед годуванням собаки (а маленьких цуценят кормять до шести разів на день) варто називати ім’я малюка, привертаючи його увагу, і тільки потім ставити миску з їжею.

Також важливо виробити у цуценя здатність відразу реагувати на прозвище, коли воно чимось зайняте і не спостерігає за власником, а, наприклад, грає з паличкою. Для цього перед тим, як давати їжу та кликати її, варто подождати, поки щеня відвернеться. Потім необхідно вимовити його ім’я і, коли щеня зверне на вас увагу, поставити миску і погладити малюка, повторивши кілька разів його прізвисько.

Виконуючи ці досить нескладні рекомендації, ви швидко привчіть щеняти відгукуватися на його ім’я.

https://whippet.in.ua/wp-content/uploads/2019/07/logo_orange.png
About
PO BOX Collins Street West
+2342 5446 67
Mon - Sun: 8AM - 8PM
Newsletter